| Max Working Temperatufe | 120 °C (248.0 °F) |
|---|---|
| Specific Gravity | 1.2-1.4 G/cm3 |
| Particle Size | 0.3-1.2 Mm |
| Appearance | Spherical Beads |
| Solubility | Insoluble |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |
| Pre Filter Cartridge | 20x2.5" (PP Sediment+UDF/GAC+CTO) |
|---|---|
| RO Membrane | ULP3013-400, ULP3013-600, ULP3013-800 |
| Capacity | 50-500 Gallons Per Day |
| Inlet Water Pressure | 0.1Mpa - 0.4Mpa |
| Water Temperature | 5℃ - 38℃ |
| Pre Filter Cartridge | 20x2.5" (PP Sediment+UDF/GAC+CTO) |
|---|---|
| RO Membrane | ULP3013-400, ULP3013-600, ULP3013-800 |
| Capacity | 400GPD 600GPD 800GPD |
| Inlet Water Pressure | 0.1Mpa - 0.4Mpa |
| Water Temperature | 5℃ - 38℃ |
| Operation | Manual |
|---|---|
| Feature | Precise Flow Control |
| Name | High Quality Manual Filter Valve |
| Construction | Durable, Long Service Life |
| Function | Water Treatment Flow Control |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |
| Uv Lamp | 4 - 55W |
|---|---|
| Driven Type | Electric |
| Uv Lamp Power | Not Specified |
| Max Pressure | Not Specified |
| Working Pressure | 0.6Mpa |
| Versatility | Can Be Used For Both Hot And Cold Water |
|---|---|
| Package Includes | 2 Fittings Per Pack |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Material | Brass |
| Easy To Use | No Tools Required For Installation |
| Versatility | Can Be Used For Both Hot And Cold Water |
|---|---|
| Package Includes | 2 Fittings Per Pack |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Material | Brass |
| Easy To Use | No Tools Required For Installation |