| Versatility | Can Be Used For Both Hot And Cold Water |
|---|---|
| Package Includes | 2 Fittings Per Pack |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Material | Brass |
| Easy To Use | No Tools Required For Installation |
| Desalination | 99.2% |
|---|---|
| Applicable Temperature | 5-40 ℃ |
| Desalination Rate | 99.2% |
| Nacl Solution | 1500ppm |
| Maximum Pressure | 600 Psi |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |
| Product Name | 10" Single Stage White Cap Blue Clear Filter Housing |
|---|---|
| Type | Single Stage |
| Ports | 1/4" Female Threaded |
| Overall Dimensions | 10" X 2.5" |
| Use | Household Pre-Filtration |
| Versatility | Can Be Used For Both Hot And Cold Water |
|---|---|
| Package Includes | 2 Fittings Per Pack |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Material | Brass |
| Easy To Use | No Tools Required For Installation |
| Versatility | Can Be Used For Both Hot And Cold Water |
|---|---|
| Package Includes | 2 Fittings Per Pack |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Material | Brass |
| Easy To Use | No Tools Required For Installation |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |
| Weight | 3.5KGS |
|---|---|
| Capicity | 7L |
| Specification | 4040/8040/4021 |
| Package | 20pcs/carton |
| Seamless Pipeline | 300 PSI Operating Pressure |