| Product Name | Double Stages Blue 10" Water Filter |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Connect | 1/2", 3/4", 1" Brass Port |
| Fit Cartridge | 10" X 2.5" : PP Sediment, UDF/GAC, CTO, PP String Filter, PP Pleated Filter Etc. |
| Accessories | Release Valve, O-Ring, Bracket, Screw, Filter Housing Wrench |
| Material | ABS Plastic + Brass |
|---|---|
| Product Name | 5-inch Small Water Filter |
| Filter Media | DIY |
| Filter Cartridges | DIY |
| Inlet/Outlet | 1/2" Brass Port |
| Product Name | Small 5 Inch Water Pre Filter |
|---|---|
| Flow Rate | 3000L/h |
| Connect | Brass |
| Thread Size | 1/2'', 3/4'', 1'' |
| Operating Pressure | MAX 5 Ba |
| Product Name | 10 Inch 2 Stage Big Filter Housing With Holder |
|---|---|
| Overall Dimensions | 10" X 4.5" * 2pcs |
| Type | Single Stage |
| Product Material | AS,PP Or PET |
| Ports | 3/4'' Or 1'' Or 1.5" |
| Product Name | 20" Single Single Stage Black Filter Housing |
|---|---|
| Housing Type | 10'' /20'' Big Blue |
| Filter Cartridges | According To The Actual Needs Of Customers |
| Overall Dimensions | 20" X 4.5" |
| Application | Indoor |
| Product Name | 10 Inch Single Stage Black Cap Blue Clear Filter Housing |
|---|---|
| Product Material | NSF Standard Certified Material |
| Overall Dimensions | 10" X 2.5" |
| Inlet / Outlet Size | 1/2'' Or 3/4'' Or 1'' Plastic Or Copper |
| Temperature Of Media | 0-50℃ |
| Advantages | Competitive Price, High Standard Quality |
|---|---|
| Filter Media | Resin |
| Inlet Pressure | 0.3-0.4M Pa |
| Material | Plastic |
| Control System | Full Automatic PLC / Manual |